Canisterapeutické centrum Zlín

Naše týmy

Jitka Mokrejšová se svým psem - zlatým retrívrem Mahim:

Mahi je Jitčin druhý canisterapeutický pes. Od štěněcího věku se Mahi pečlivě připravoval na svou práci s lidmi, kteří mají různá postižení a také na polohování dětí.

„Canisterapie pro mě znamená spojení kynologického světa se světem postižených. Je pro mě také velmi důležité, aby si lidé uvědomili, že psi nejsou pouze velkým nebezpečím, jak jsou prezentováni v posledních letech v médiích. Ale že jsou to tvorové, kteří za svůj relativně krátký život dokážou udělat víc než někteří lidé. Neobohacují jen život rodin, ve kterých žijí, ale v jejich silách je zkvalitnit život i postiženým dětem. Canisterapie nás stojí spoustu sil, času a v neposední řadě i peněz. Ale to, co nám přináší, nevýslovně převyšuje naše úsilí. I díky ní můžeme pociťovat příjemný pocit tam uvnitř, že člověk dělá něco užitečného… Vždy jsem velmi ráda a vděčná, když naše aktivity chtějí podpořit známi či úplně cizí lidé, které oslovíme s prosbou o pomoc,“ říká Jitka Mokrejšová.

Jitka Mokrejšová a zlatý retrívr Mahi.

Jitka Mokrejšová a zlatý retrívr Mahi.

Jitka Mokrejšová se svým psem - labradorským retrieverem Santim:

Santi se věnoval canisterapii 9,5 let. Od štěněčího věku byl Santi veden k polohování. Pravidelně s Jitkou navštěvovali Rehabilitační stacionář ve Zlíně na Nivách a byli k dispozici klientům našeho Canisterapeutického centra.

Jitka Mokrejšová a labradorský retriever Santi.

Jitka Mokrejšová a labradorský retriever Santi.

© 2008-2017 Canisterapeutické centrum Zlín
Webové stránky vytvořila a spravuje firma SOPHICS spol. s r.o.